חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
לוגו צעדים ראשונים - שמים לב אלייך אמא
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
שבועות ההריון
חיפוש
logo- school
בית הספר להורות

איך תעסיקו את הילדים במשחקים חינוכיים כבר מגיל קטן

כמו הורים רבים, גם אתם וודאי מקדישים מחשבה לסוג המשחקים שבהם ישתעשעו ילדיכם. מחד – אינכם רוצים לשעמם אותם או להעניק להם חוויה שאינה מהנה. מאידך – חשוב לכם שהתוכן שאותו הם יספגו במהלך המשחק יהיה חינוכי ויועיל להם במהלך ההתפתחות האישית ובהמשך החיים. אל דאגה, יש דרכים רבות לשלב בין שני העולמות ולהפיק מהם את התועלת המקסימאלית. במאמר הבא נציג אפשרויות משחק שונות אשר יהיו גם מהנות וגם חינוכיות בו זמנית.

משחקי קופסא וקלפים

משחקי קופסא וקלפים הם ללא ספק עולם הולך ונעלם – וחבל שכך. משחקים אלו מסייעים לגבש את החברים או את בני המשפחה, מהווים פעילות חינוכית ומעסיקים את השחקנים משך שעות ארוכות. בעולם משחקי הקופסא והקלפים ניתן למצוא משחקים רבים אשר מיועדים לפעילויות חינוכיות ומסייעים לקדם נושאים שונים כגון זהירות בדרכים,כמו חשיבה מתמטית, חברות ושלל ערכים נוספים. את המשחקים הללו ניתן למצוא בחנויות הילדים ובאתרי הקניות המקוונים.

משחקי חשיבה

על מנת לפתח את היכולות הקוגניטיביות והחשיבה היצירתית של ילדיכם מומלץ לתת להם להתנסות במשחקי חשיבה שונים. דוגמאות למשחקי חשיבה הן קובייה הונגרית או אבאלון למשל. בנוסף, ישנם צעצועים רבים המציבים בפני המשתמש אתגר מחשבתי מסוים (למשל להפריד בין שני חלקי מתכת) אשר ניתן למצוא בחנויות השונות. כמו כן, ישנם משחקים פופולאריים רבים אשר מפתחים יכולות חשיבה כמו פאזל או משחק הזיכרון, שגם הם מומלצים כמובן לילדים.

חוברות משחק

חוברות משחק חינוכיות הן כלי נפוץ במיוחד על מנת לאפשר לילדים ליהנות מפעילות חינוכית. בחנויות הספרים השונות ניתן למצוא חוברות אשר מכילות תפזורות, תשבצים לילדים, חידות, מבוכים, מצא את ההבדלים, ריבועי קסם ועוד. החוברות מתחלקות על פי רמות קושי, כך שלאחר שילדיכם יסיים חוברת אחת ניתן לרכוש עבורו חוברת המשך מאתגרת יותר. לצד האפשרות לרכוש חוברות, ניתן גם למצוא קבצים חינמיים להורדה מהאינטרנט.
משחקים חינוכיים לילדים באינטרנט

בעידן הנוכחי אין דבר שלא קיים במחשב – לטוב או לרע. במקרה הזה בהחלט ניתן לומר כי שימוש נכון ברשת האינטרנט יכול להוות כר פורה לפיתוח יכולות חשיבה, קריאה, יצירתיות ותכונות חשובות אחרות. ברחבי הרשת ניתן למצוא מגוון רחב של משחקים חינוכיים אשר יסייעו לילדיכם לפתח כישורי חיים בתחומים שונים. אחד היתרונות המרכזיים של המשחקים במחשב הינו שהם בעלי מימד רחב מאוד ומתעדכנים כל הזמן, כך שבכל פעם ילדיכם יגלו משחקים נוספים, עולמות תוכן חדשים ופעילויות חינוכיות שהם טרם התנסו בהן. הודות לכך, בשונה מאשר משחקי קופסא או משחקי החשיבה אשר עלולים להפוך למשעממים לאחר פעם או פעמיים, משחקי מחשב יוכלו להעסיק את ילדיכם במשך שבועות, חודשים ואפילו שנים.

העולמות הוירטואליים שאליהם נכנסים השחקנים הופכים את חוויית הלימוד למרתקת ומלאת הפתעות. לא פעם הילדים כלל לא שמים לב שמדובר במשחק חינוכי אשר נועד להעשיר את הידע שלהם ומקיימים את תהליך הלמידה כשהם בטוחים שמדובר במשחק רגיל לחלוטין. רוב משחקי הרשת מתאימים לילדים מגיל 3 ומעלה, כאשר כל אחד מהם מותאם כמובן לבני גיל אחר. בין משחקי הרשת הפופולאריים ניתן למצוא כאלה אשר יוצרים היכרות בין הילדים לבין עולם החי, מלמדים אותם פעולות מתמטיות באמצעות משימות שונות, מתרגלים אותם בקריאה ובהבנת הנקרא ועוד.

משחקים חינוכיים – זה כיף וחשוב!

לסיכום, ניתן לומר כי הרגלת הילדים להקדיש זמן למשחקים חינוכיים כבר מגיל צעיר תביא אותם להתפתח באופן איכותי. השקעה באמצעים הנכונים תסייע לכם לגדל ילדים נבונים יותר, ערכיים יותר ומוצלחים יותר. על מנת לוודא שהמשחקים לא ישעממו את ילדיכם חשוב להקדיש מחשבה רבה לאופן ההנגשה שלהם ולדאוג שהם לא יהיה רק מועילים אלא גם מהנים במיוחד. שילוב נכון בין תוכן איכותי לכיף אמיתי יעניק לילדיכם ערך מוסף לאורך הילדות אשר ימשיך ללוות אותם במשך כל החיים. כמו כן, חשוב לשמוע מה יש לילדיכם להגיד ולהבין מה מספק להם הנאה ומה לא, כך שתדעו להתאים להם את המשחקים הנכונים. בהצלחה!

מאמרים נוספים
gift
רגע.... לפני שאת מתחילה!

תהיי הראשונה לדעת על כל הערכות, הסדנאות Live וההטבות השוות שאנחנו משיגים במיוחד עבורך ❤️ .

gift
רגע.... לפני שאת עוזבת!
ערכה כבר קיבלת?

ערכת מוצרים מפנקת לקראת הלידה
בחום ובאהבה ❤️

ברור שאני רוצה