שבוע 35

היום את מתחילה את שבוע 35 להריון!

כל מה שצריך לדעת על שבוע 35 להריון ,

 

שבוע 35 להריון יתכן שהעובר התקדם לכיוון האגן ותחושי זאת בזמן ישיבה, יש לך פחות מקום בקיבה ויותר לחץ על אגן הירכיים. זה יתבטא, בין היתר, בהליכות תדירות יותר לשירותים, כיוון שראש התינוק לוחץ על השלפוחית שלך, ויתכן אף שתחווי קושי להתאפק וגם בריחת שתן במצבים כמו צחוק או התעטשות.

העובר שלך

התינוק שלך שוקל בשלב זה כבר כ-2.3 ק"ג ואורכו מגיע לכ-45 ס"מ. היד עוד נטויה.
העובר עדיין מכוסה בורניקס (חומר שומני לבנבן המגן עליו).
אם ייוולד כעת, יש לו סיכויי הצלחה של 99% לשרוד.

מעקב הריון

המשיכי לבצע בדיקות שגרה ומעקב אחר תנועות העובר.
היי מודעת לסימנים היכולים להצביע על הופעת רעלת הריון כמו: כאבי ראש, טשטוש ראייה או בצקות חמורות בעיקר בפנים ובידיים.

אם את נכללת בקבוצת נשים בהריון בסיכון, או אם התגלה מצא בעתיו הריונך מוגדר בסיכון יש להמשיך במעקב הדוק אחר מצב העובר. מעקב זה כולל בד"כ מוניטור עובר, בדיקת אולטרסאונד ולעיתים בדיקות זרימת הדם בעובר בשיטת דופלר. 

עדיין ניתן לבצע בתקופה זו את בדיקת ה- GBS. זה הזמן לחזק את שרירי האגן ולהכין את עצמך ללידה הקרובה.

בדיקת GBS – משטח וגינאלי שנועד לבדוק חיידקים מסוג סטרפטוקוקוס, (Group B Streptococ).

זוהי לא בדיקת חובה, אבל נשים רבות מבקשות לעשות אותה.

בדיקת GBS נעשית לרוב בשבועות 35-37, אך ניתן לבצע אותה החל משבוע 31 בערך. הבדיקה נועדה לאתר חיידקים המצויים בנרתיק, הם אינם מסוכנים לאישה, אך יש בהם סיכון גדול לעובר, שיכול להידבק בהם בזמן המעבר בתעלת הלידה במהלך הלידה.

יש להקפיד שהתינוק לא ידבק בחיידקים אלו, משום שהדבר מאוד מסוכן עבורו בשלב זה, והוא עלול להיוולד עם מחלות. במידה ונמצא שהאם נושאת את החיידקים מתבצע טיפול מיוחד במהלך הלידה (ולא במהלך ההריון), במטרה למנוע את הידבקות התינוק.

המידע מוענק בחסות:

פרופ' אייל ענתבי, מנהל חטיבת נשים ויולדות בי"ח ברזילי אשקלון.
ליצירת קשר-08-6348808,054-8002102
www.herayon4u.co.il

* התכנים המופיעים בדיוור/מסרון נועדו לספק אינפורמציה בלבד, ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. אין בעלי האתר/דיוור והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המצורף.

יומן הכנה להנקה

בשלב זה החזה כמעט בשל ליצור חלב ואם תינוקך יוולד בשבוע זה הוא כבר יוכל לנשום עצמאית ולהסתמך על החלב שלך. בהרבה מקומות בעולם ממליצים לקנות חזיות הנקה בשבוע זה . כדאי שתחפשי חזיה מכותנה . כדאי גם להכין עצמך להנקה ע"י הרשמה להדרכה ו/או להכנס ולהרשם לפורומים בנושא הנקה . אם את מתעתדת ללדת בניתוח קיסרי , אם מדובר בהנקה ראשונה, אם יש לך פטמות שקועות (פטמות שלא מזדקרות החוצה) , כדאי במיוחד שתקבעי פגישת הכנה להנקה. ככל שתגיעי להנקה יותר מוכנה ומודעת כך תוכלי לצלוח את אתגרי ההנקה הראשונים בקלות רבה יותר.

המידע מוענק בחסות:
ד"ר שרון ברנסבורג צברי, PHD, IBCLC, ד"ר לביוכימיה ויועצת הנקה מוסמכת. יועצת בכירה למעבדות מיימילק ומובילת צוות קליניקת מיימילק, מרפאת הנקה מתקדמת.
ליצירת קשר- קליניקת מיימילק, רמב"ם 26, גבעתיים בשיתוף עם המרכז הרפואי דניאלי
www.mymilk.co.il/BFC
* התכנים המופיעים בדיוור/מסרון נועדו לספק אינפורמציה בלבד, ואינם בגדר עצה רפואית, חוות דעת מקצועית או תחליף להתייעצות עם מומחה. אין בעלי האתר/דיוור והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המצורף.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]